Op. Dr. Önder AKDENİZ - KBB Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

basarili-burun-ameliyati-nasil-anlasilir

Başarılı Bir Burun Ameliyatı Nasıl Anlaşılır?

Merhaba değerli okuyucular,

Bu haftaki yazımızda sizlere, burun operasyonlarında başarılı sonuçların nasıl ortaya çıkarıldığından söz etmeye çalışacağım. Bildiğiniz gibi kişinin yüz bölgesinde öncelikle dikkat edilen yer olan burnun, normalden farklı bir görünümde olması durumunda, kişilerde psikolojik sorunlara da yol açabiliyor.

Daha sağlıklı ve güzel bir görünüme kavuşmak adına yaptırılan estetik operasyonlarında, burun şeklinin kişinin yüz özelliklerine göre doğru şekilde planlanması ve ona göre hareket edilmesi şart. Öyle ki gerçekleşen operasyon kesinlikle naturel yani doğal olmalı; kişinin öncelikle yüzü ve diğer yapıları ile de uyumlu olmalıdır. Sizi hiç tanımayan birisi, burnunuzun estetikli olduğunu kesinlikle anlamamalı. Ameliyat olduğunuzu bilen yakın çevreniz ise pozitif değişimi hemen fark edebilmeli. Nefes alamama şikâyetleri varsa, o da görünümle birlikte aynı anda mutlaka çözülmelidir.

Başarılı bir ameliyat sonrası, şişlikler dağıldıktan sonra burun yüze iyice oturmaktadır. Kişi, mevcut sonuç doğal olduğu için asla yeni halini yadırgamaz ve kolaylıkla yeni görünümüne adapte olur. Hatta çoğu kişi, eski burnunu bile unutmaktadır. İyi yapılmış bir burun estetiği operasyonu, kişinin önce bakışlarının ortaya çıkmasına yol açar. İfade berraklaşır, daha sonra ise yüzün diğer güzellikleri ortaya çıkar.

Bu bağlamda bursa burun estetiği operasyonlarında doğal ve sağlıklı şekilde ortaya çıkacak sonuçlar, kişinin operasyon sonrası hayatında pozitif yönde bir ivmelenme kazandırırken, özgüven artışı başta olmak üzere; birçok yönden olumlu sonuçları da beraberinde getirebilmektedir.

Sağlıklı ve mutlu haftalar diliyorum

Whatsapp Hattı
1
Danışma Hattı
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Merak ettikleriniz hakkında bize Whatsapp hattımızdan sorularınızı iletebilirsiniz.