Op. Dr. Önder AKDENİZ - KBB Baş ve Boyun Cerrahisi Uzmanı

kapali rinoplasti tekniği

Burun Ucu Estetiği Operasyonlarında Kapalı Rinoplasti Tekniği Hızlı ve Etkin Sonuçlar Sunuyor

Merhaba Değerli Okurlar,

Yüzün en çok dikkat çeken noktası olan burnumuz, kişiden kişiye hatta ırksal olarak da farklılıklar gösterirken, burnun uç kısmı ise hem görsel olarak, hem de estetik açısından bireyler açısından öncelikli dikkate alınan unsurların başında geliyor.

Burnun uç kısmına şekil verilmesi, burun estetiği ameliyatının belki de en önemli ve ameliyatın başarısını da en çok etkileyen bölümüdür. Çünkü uç kısmında güzel ve simetrik olarak kontur (hat) veren bir burun, özellikle karşıdan yüze ışık vurduğu zaman, yatay bir elips şeklinde yansıma yaratır ve bu sayede çok estetik bir görünüm oluşur.


Bursa Burunestetiği operasyonlarımızda, kişiye göre bütünsel şekilde değerlendirme yaparken, burun ucunu şekillendirirken bu yansımayı yaratmaya da büyük önem vermekteyiz.

Öte yandan, burun ucu estetiği operasyonları, genel olarak burun estetiği operasyonlarına göre hasta için çok daha hızlı bir iyileşme süreci sunmaktadır. Burun içerisindeki kemikler kırılmadığı için hastanın burun bölgesinde daha az şişlik, daha az kanama ve morluk görülür. Hatta çoğu kez herhangi bir morluk dahi oluşmaz.

Kapalı Rinoplasti tekniği uygulanarak, burundaki kemik anatomik yapısı bozulmadan sadece burun ucundaki şekilsel bozuklukları düzeltmek için uygulanan bu işlemde, hastanın normal yaşantısına ve yoğun iş temposuna dönüşü oldukça hızlı olabiliyor.

Burun ucundaki şekil bozukluklarını düzeltmeye yönelik uygulanan bu operasyonun ardından hasta, aynı gün taburcu edilebilmektedir.

Bu vesileyle sevdiklerinizle beraber, mutlu ve sağlıklı haftalar diliyorum…

Open chat
1
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabiliriz? Merak ettikleriniz hakkında bize Whatsapp hattımızdan sorularınızı iletebilirsiniz.